Yozgat Kraft Torba
Güncel Haberlerimiz

       

İsveçli Üst Düzey İş Adamlarından Yozgat Kraft Torba'ya ziyaret

      Yozgat’ta 36 yıldır faaliyet gösteren ve Yozgat’tan en fazla işçi istihdam eden özel sektör kuruluşlarından biri olan Yozgat Kraft Torba, İsveçli işadamlarını ağırladı. Dünyada bir çok ülkeye kağıt hammaddesi sağlayan Billerudkorsnas firması yetkilileri Yozgat Kraft Torba fabrikasını gezdi ve üretimler hakkında bilgi aldı.Yozgat Kraft Torba Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şahin, Yozgat’ta bulunan fabrikada 140, İstanbul’da bulunan fabrikada ise 70 işçi istihdam ettiklerini belirterek, “Yozgat’ta en çok ihracat yapan kuruluşların başında fabrikamız gelmektedir. Yaptığımız üretimleri Avrupa ülkeleri, Amerika, Türk Cumhuriyetleri, Libya ,Etiyopya ve daha birçok ülkeye ihraç etmekteyiz” dedi.
      Fabrikada yapılan üretimin hammaddesinin bir kısmını İsveç firması Billerudkorsans’tan temin ettiklerin ifade eden Şahin, “Bugün de hammadde temin ettiğimiz firma görevlileri Yozgat’a geldi, fabrikamızı ziyaret ettiler. Yozgat’ın tarihi turistik yerlerini ve Bilal Şahin Külliyesini gezerek Yozgat’ı da tanımaya çalıştılar” diye konuştu.
Billerudkorsnas Teknik Satış Sorumlusu Stefan Andersson, firma olarak dünyada bir çok fabrikaya kağıt hammaddesi sağladıklarını belirterek, “Hammadde sağladığımız önemli firmalardan birisi de Yozgat Kraft Torbadır.

      Bugün Yozgat’a gelip fabrikayı gezdik. Üretimler hakkında bilgi alıp, bizlerde onlara daha kaliteli üretim yapılması ve kağıt sektöründe yapılan son çalışmalar hakkında bilgi verdik. Bizi Türkiye’de ve Yozgat’ta çok güzel bir şekilde ağırlayan Şahin ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bilal Şahin Külliyesi’ni gezen İsveçli heyet, külliye hakkında bilgi alırken, Yozgat’ı çok beğendiklerini, Yozgat’ın İsveç’ten daha sıcak bir iklime sahip olduklarını söyledi.
Billerudkorsnas Türkiye temsilcisi Turgay Gümüş, Yozgat Karfat Torba’ya hammadde sağladıklarını ve çok iyi ilişkilerinin bulunduğunu belirterek, “Firmamız dünyada çok sayıda firmaya hammadde sağlamaktadır.

       Çevre dostu kağıdın daha kaliteli ürüne dönüşmesi, kağıt sektöründe yapılan gelişmeler hakkında bilgiler aktarıyoruz. Yozgat’ta da bugün Kraft Torba Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şahin bey’in misafiri olduk, bizi çok güzel ağırladılar, Yozgat’ı gezdik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah hem firmamız hem de Kraft Torba önümüzdeki dönemlerde daha güzel işlere imza atacaktır” şeklinde konuştu.

 

Hayırsever İş Adamı İşçilerini Umreye Gönderdi

     Yozgatlı hayırsever iş adamı Bilal Şahin, İstanbul ve Yozgat’ta bulunan fabrikasında çalışan 30 işçisini dualarla Umre’ye yolladı.

     Yozgat’ta eğitim başta olmak üzere kendini hayır işlerine adayan iş adamı Bilal Şahin, işçilerinin yanı sıra önceki yıllarda da Kur’an kursu ve kimsesiz vatandaşları da kutsal topraklara uğurlayarak Yozgatlıların sevgisini kazandı. Yozgat ve İstanbul’da bulunan fabrikasında çalışan işçileri gruplar halinde kutsal topraklara gönderen Şahin, işçilerden sonra da evli olanların eşlerini, bekar olanların ise annelerini Umre’ye göndereceğini söyledi.
     Yozgat Kraft Torba Fabrikası bahçesinde düzenlenen törenle son işçi kafilesi dualarla uğurlanırken, hayırsever iş adamı Şahin, işçilerini maddi ve manevi olarak mutlu olmalarını sağlamak için büyük çaba sarf ettiğini belirterek, “30 işçimizi de bugün kutsal topraklara göndermiş oluyoruz ve fabrikamızda çalışan 150 işçinin tamamını Umre’ye göndermiş olduk. Güzel bir duygu arkadaşlarımızı madden memnun ettiğimiz gibi manen de onları memnun etmek gerekiyor. Dileğimiz bu düzenin bu sisteminin devam etmesidir. İnşallah bundan sonra baylar bitti hanımlarını göndermek için gayret edeceğiz. Bu şekilde manevi havayı hep beraber yaşamış oluyoruz. Bu da bana ayrı bir mutluluk veriyor” dedi.
     Bu dünyanın fani olduğunu, insana hizmetin hakka hizmet olduğunu ifade eden Şahin, “İnşallah bizim bu çalışmamız, diğer yatırımcılara, sanayicilere örnek olur. Bunu duyarlar görürlerse inşallah onlar da böyle bir uygulama yapar, çalıştırdıkları insanları emeğine karşı bir de böyle manevi bir hava verirlerse onlarda sevinir mutlu olur. Biz çalışanlarımızı ticari konuda da başka ülkelere de gönderiyoruz, manevi yönden de Umre’ye ziyaretine kutsal topraklara gönderiyoruz. İşçiyi ne kadar fazla maddi ve manevi yönden mutlu ederseniz onlar da işine, fabrikasına sahip çıkar” diye konuştu.
     İşçiler ise gitmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Hayırsever iş adamımız ve fabrikamızın sahibi Bilal Bey, bizi Umre’ye göndermeseydi bizim gitme imkanımız yoktu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştular.Umre yolculuğuna çıkan işçiler ise hayırsever iş adamı Bilal Şahin ile vedalaşıp kendisine teşekkür etti.

 

YOSİAD'dan Başkan Başer'e ziyaret

      İstanbul’da faaliyetini sürdüren Yozgat Sanayici ve İşadamları Derneği (YOSİAD) Başkan Yardımcısı Mimar Savaş Ercan, beraberinde Yozgat Kraft Torba A.Ş. Genel Müdürü Recep Şakı, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer’i makamında ziyaret etti.

      Savaş Ercan, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada Yozgat’taki kamu yatırımını yerinde görmek ve inşaat alanlarını incelemek üzere geldiklerini söyledi. Ercan, "İlimizin gelişmesi ve kalkınması adına güzel yatırımlar güzel himzetler yapılmaktadır. Bizde bu anlamda Yozgat’ımızı ziyaret ederek kamu yatırımları kapsamında devam eden inşaat alanlarını inceledik. Bizde bu anlamda ilimize ne gibi katkıda bulunabiliriz bunun araştırmasını yaptık. Başkanımızla bu anlamda fikir alışverişinde bulunduk." dedi. Başkan Başer’de ziyaretlerinden dolayı Savaş Ercan ve Recep Şakı’ya teşekkür ederek, "İstanbul’da faaliyetini sürdüren Yozgatlı işadamlarımızla zaman zaman istişare ediyoruz.

      Ortak çabamız hep ilimize daha güzel ne gibi hizmetler yapabiliriz bunun arayışı içindeyiz. İstanbul’da onlarca iş adamımız var kendileriyle görüşmelerimiz devam ediyor.Önümüzdeki zaman dilimi içerisinde Yozgat için büyük yatırımlar yapacaklar." diye konuştu. CİHAN